top of page
IMG_5768 2.JPG

Karolína Leixner...

... je autorkou projektu a designu Atelieru.

Vystudovala Mistrovskou školu uměleckého designu v Praze a rozšířila si své vzdělání na Univerzitě Jana Amose Komenského v oboru pedagogiky.

Její doménou a vášní je neustálé ladění prostoru kolem sebe - v interieru i exterieru.

Doslova se vyžívá v nábytku, jeho nákupu i úpravách. Tmelením, broušením, natíráním, prodejem

a jeho stálými obměnami v prostoru je přímo posedlá.

Miluje své dvě děti, Itálii - komplet se vším všudy, také kytky, společnost a pohodové lidi se smyslem pro humor, ale sem tam i být jen sama se sebou, k tomu dobré jídlo, přírodu a své tři hostímské kocoury, (u kterých bydlí...). 

Má slabost pro modré nebe, bílý nábytek, litinu, ale i šroťáky a sběrné dvory, kde právě po litině často pátrá. Potom ji uplatňuje v interieru i exterieru formou oblíbené upcyklace.​ 

Zabývá se také výrobou dekorací pro film, televizi a divadlo - nejen oblíbenou technikou kašírování.

Šest let učila výtvarnou výchovu na Taneční konzervatoři v Praze.

Pět let působila jako projekt designér na pořadech pro televizi NOVA, například v seriálech Ulice, Doktoři z Počátků, Ordinace v Růžové zahradě, Gympl s.r.o., Rady Ptáka Loskutáka atd. ​

Ve spolupráci s několika firmami zabývajícími se eventy, scenografií a designem, realizovala devět let projekty pro média, výstavy, veletrhy, prostory pro firemní večírky, společenské akce, různé prezentace a tiskové konference pro firmy Mattel, Provident, Škoda, Becherovka, Rimmel, Beafeater, Olmeca, Johny Walker, Calvin Klein, Davidoff, Adidas, Tančící dům, SOHO, Obecní dům, Staroměstská radnice a mnoho dalšího - včetně aranžmá pro účely produktové fotografie.

Spolupracovala s firmou Moje párty.cz.

Byla součástí projektu TvMiniUni - Déčko - ČT.

Pedagogiku zúročila i jako lektorka volnočasových aktivit a vzdělávání dětí na několika základních školách formou zájmových kurzů LEGO TECHNIC a Věda nás baví.

V dětském domově svého času pečovala o děti s kombinovaným postižením. 

Vytvořila celoroční výtvarně výukovou koncepci pro předškoláky - projekt AŤÁSEK pro soukromé, rodinné centrum, kde vedla výtvarné kurzy.

Posledních sedm let pracovala pro Českou televizi jako studiový architekt publicistického magazínu Sama doma v živém vysílání.

Další její prací pro Českou televizi byl například podpůrný pořad Škola doma, nebo scenografie pro ČT3 - projekt Hlasatelky. V ČT připravila také prostředí a dekorace pro vysílání úvodního povídání tvůrců a herců k projektům Kukačky, Špunti na vodě, Teorie touhy, Stardance atd.​

Karolína si v roce 2022 dopřála jít vlastní profesní cestou, na které si nejvíce cení naprosté svobody

a nespoutanosti i možnosti věnovat se již naplno tvorbě ve svém Atelieru.

bottom of page